ZİRKONYA KRON PORSELEN KRONDAN DAHA MI İYİDİR?

Türkiye'de Dişler İçin Zirkonyum Kaplamanın Kısa Tanımı

Türkiye'de teknisyenler beyaz metal kullanarak dişler için zirkonyum kaplama üretmektedir. Porselen dişlerin altındaki malzeme zirkonyum dioksittir. Zirkonyum esaslı porselen kaplamalar, metal esaslı porselen kaplamalara göre daha iyidir çünkü insanların doğal dişlerine uyum sağlarken, metal esaslı porselen kaplamalar daha yapay görünür. Doğal görünümünün yanı sıra zirkonyum, kişilerin ağız ve dişlerine herhangi bir zarar vermez. Bu nedenle Türkiye'de ve dünyada dişlere zirkonyum kaplama yapılması gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. 

IS ZIRCONIA CROWN BETTER THAN PORCELAIN CROWN? Picture
Türkiye'de dişler için zirkonyum kaplama

Türk Diş Hekimleri Türkiye'de Zirkonyum Kaplamayı Nasıl Uyguluyor?

İlk diş hekimi randevusunda diş hekimlerimiz hastalarımızın ağız ve diş sağlığını muayene eder çünkü bu diş tedavisinden en iyi sonucu almak için hastaların sağlıklı diş etlerine sahip olması gerekir. Eğer hastalarda diş eti gülüşü varsa, diş hekimleri öncelikle diş eti gülüşünü tedavi eder. Gummy smile'ın ne olduğu ve tedavisinin ne olduğu ile ilgili yazılarımızı okuyabilirsiniz. Eğer gummy smile tedavisine ihtiyacınız yoksa, diş hekimlerimiz diş yüzeyinizden 1 ila 2 mm arasında bir kesim yaparak Türkiye'de dişler için zirkonyum kaplamaya başlayabilir. Bundan sonra, diş hekimleri dişlerinizin ölçüsünü alır ve zirkonya kronlarınızı üretmek için laboratuvara ve teknisyenlere gönderir. Kalıcı zirkonya kuronları elde edene kadar size geçici dişler verecekler. Bu sadece 3 ila 5 gün arasında sürecektir. Ancak geçici dişler çok iyi çalıştığı için herhangi bir zorluk yaşamayacaksınız. Son randevunuzda diş hekiminiz kalıcı zirkonya kuronlarınızı yerleştirecektir.

Zirkonya Kronlarınızdan Sonra Ağız ve Diş Sağlığı Bakımı

Zirkonyum kaplama Türkiye ve dünya genelinde çok popülerdir çünkü dayanıklıdırlar ve doğal dişler gibi işlev görürler. Bu nedenle, ağzınızı ve dişlerinizi her zaman olduğu gibi bakmaya devam edebilirsiniz. Zirkonyum kaplamalarınızı fırçalayabilir ve istediğiniz her şeyi yiyebilirsiniz.