TÜRKİYE'DEKİ DİŞ KAPLAMALARI NE KADAR SÜRE KALIR?

Diş Kaplamaları Nedir?

Kaplamalar estetik diş hekimliği alanında yer almaktadır. Diş hekimleri ön dişlerin daha beyaz ve güzel görünmesi için diş kaplamalarını uygularlar. Hastaların dişlerindeki kusurları giderir ve onlara parlak bir gülümseme kazandırır. Kaplama yaptırmayı düşünenler Türkiye'de diş kaplamalarının ne kadar dayandığını merak etmektedirler. Bu yazımızla bu soruyu sizler için açıklığa kavuşturacağız.

Kaplama Çeşitleri ve Ömürleri

Hasta danışmanlarımızı aradığınızda hangi kaplama türlerinin size uygun olduğunu sormalısınız. Kaplama çeşitleri ile ilgili tüm detayları size anlatacak, beklenti ve ihtiyaçlarınıza göre en iyi kaplama türünü önereceklerdir. Kısaca hangi kaplama türlerinin mevcut olduğundan bahsedeceğiz.

HOW LONG DO TEETH VENEERS LAST FROM TURKEY? Picture
diş kaplamaları Türkiye

Türkiye'de Porselen Kaplamalar

Diş hekimliği dünyasında porselen, yarı saydam olması ve en doğal görünümü vermesi nedeniyle kaplama üretiminde en yaygın malzemedir. Porselen diş kaplama Türkiye hastalarımızın çoğunluğunun deneyimine bağlı olarak 10 yıldan fazla dayanır. Araştırmaya göre dünyada 20 yıldır porselen diş kaplama yaptıran hastalar var. Ancak bazı hastalar porselen kaplamaların daha kısa sürdüğünü bildirmiştir. Daha kısa sürmesinin nedeni ise yanlış işlem ve ağız ve diş sağlığı bakımına bağlı olabilir. Porselen kaplama uygulayan diş hekimlerinin tecrübesiz olması ve kalitesiz malzeme kullanması durumunda dayanımları daha kısa olabilir. Deneyimli bir diş hekimi, dişlere porselen kaplama uygulamadan önce dişlerin nasıl hazırlanması gerektiğini bilmelidir. Diş hekimlerinin kullandığı malzemenin kalitesine göre kaplama fiyatları değişmektedir. Ancak porselen diş kaplamalar Türkiye'de diğer ülkelere göre daha ucuz ve uygulaması daha iyidir çünkü Türk parası diğer ülkelere göre daha az değerlidir. Öte yandan, Türk sağlık sistemi oldukça gelişmiş olup, iyi donanımlı hastanelerin yanı sıra Türk doktorları ve diş hekimleri de iyi eğitimlidir. Türk hastaneleri ve diş klinikleri dünyadaki en son teknolojileri takip etmektedir.

Türkiye'de Kompozit Kaplamalar

Kompozit, teknisyenlerin diş kaplamaları üretmek için kullandıkları başka bir malzemedir. Kompozit diş kaplamaları Türkiye'de 5 yıldan fazla dayanabilmektedir ve sonrasında değiştirilmeleri gerekmektedir. Ancak porselen diş kaplamalarına göre daha ucuzdurlar. Hastalar ağız ve diş sağlıklarına iyi dikkat ettikleri takdirde daha uzun süre dayanabilirler. Diş kaplama Türkiye hakkında daha fazla bilgi edinmek için tedavi sayfamızı inceleyebilirsiniz.