GUMMY GÜLÜMSEMEMİ KALICI OLARAK NASIL DÜZELTEBİLİRİM?

Türkiye'de Gülüş Tedavisi

Gummy smile'ın altında yatan nedenler hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitemizdeki gummy smile ile ilgili diğer makaleleri okuyabilirsiniz. Dünyada ve Türkiye'de birçok gummy smile tedavisi bulunmaktadır. Bu durumda Türkiye'de diş hekimleri Gummy Smile tedavisini nasıl gerçekleştiriyor. 

Türkiye'de Gummy Smile için 3 Tedavi Seçeneği

İlk Seçenek Ağız Cerrahisi

Gingivektomi, diş etlerinin çok büyük olduğu ve insanların dişlerini kapladığı durumlarda uygulanan bir diş prosedürüdür. Bu işlemde Diş Hekimleri gereksiz diş eti dokusunu çıkarır.

Türk Cerrahlar Ağız Cerrahisini Nasıl Yapıyor?

Dentist Travel Turkey'deki deneyimli ağız cerrahınız veya periodontistiniz size lokal anestezi verir ve diş etlerinizin dişlerinizi örten gereksiz kısımlarını kesmek için bir lazer kullanır. Sonuç olarak dişleriniz görünür hale gelir. Diş etleriniz kanayabilir, ancak bir hafta içinde iyileştikleri için endişelenmenize gerek yoktur. Avrupa ülkelerinde gingivektomi fiyatı diş başına 400 dolardır. Ancak deneyimli ve iyi eğitimli Türk cerrahlar, Türk para biriminin Avrupa ülkelerinin para birimlerinden daha değersiz olması nedeniyle Türkiye'de Gummy Smile Tedavisi için aynı prosedürü daha ucuza gerçekleştirmektedir.

Gummy Smile Tedavisinde İkinci Seçenek Dudağın Yeniden Konumlandırılmasıdır

Gummy gülüşünüzün nedeni üst dudağınızsa, diş cerrahınız dudağın yeniden konumlandırılması ameliyatını gerçekleştirebilir. Bu, çok yukarı hareket eden üst dudağınızın yeniden konumlandırılması anlamına gelir, böylece dudağınız diş etlerinizi yeterince örtebilir. Hastalar bir hafta içinde iyileşir. 

HOW CAN I PERMANENTLY FIX MY GUMMY SMILE? Picture
Türkiye'de Gülüş Tedavisi

Üçüncü Seçenek Ortognatik Cerrahi

Çeneleriniz çok fazla büyüdüyse, Türkiye'de diş eti gülüşünüzü tedavi etmek için bu prosedür gereklidir. Avrupa ülkelerinde 30.000 doların üzerinde bir maliyeti vardır. Bu işlem sırasında birden fazla randevuya ve daha fazla planlamaya ihtiyacınız olacaktır çünkü diğerlerine göre daha karmaşık bir ameliyattır. Cerrahlar bu işlem sırasında genel anestezi kullanırlar. Ameliyattan sonra 5 veya 10 hafta içinde iyileşirsiniz. Türkiye'de Gummy Smile tedavisi için başka tedavi seçenekleri de vardır. Diğer prosedürler ve fiyatlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.